Bolo by pre vás zaujímavé, keby ste sa dozvedeli:
„Ako zostať psychicky pokojný, vyrovnaný, silný, nech sa deje v živote čokoľvek?”

Ak už ste dlhšie pátrali po odpovedi na otázku, či je možné vytrénovať svoju psychiku tak, aby ste s väčšou pohodou zvládali životné výzvy,
ak sa chcete viac naučiť pracovať so svojimi myšlienkami a vypuklými emóciami,
ak chcete v noci pokojne spať,
chcete s ľahkosťou prechádzať životom
– ste na správnom mieste.

Máme roky praxe v téme stres, roky vývoja jedinečného tréningového programu na tému Mentálna odolnosť.
Výsledky a spätné väzby účastníkov hovoria za všetko.

 

Na psychickej odolnosti záleží!

Každý z nás zažíva v živote situácie, ktoré ho vedia potrápiť: život sa nevyvíja podľa vašich očakávaní,
Navonok sa všetko zdá byť v najlepšom poriadku, až kým nepríde ten ´zlomový moment´…

Hromadí sa vám množstvo práce.
Niekto vám dá jasne najavo, že nie je s vami spokojný.
Prehovoríte na porade a kolega sa vám vysmeje do tváre.
Prihlásite sa o prácu vašich snov a odmietnu vás pre nedostatok skúseností.
Vzťah, do ktorého ste tak veľmi vkladali nádej sa nevyvíja želaným smerom, Vyhodia vás z práce, rozídete sa, …
Hovoríte si, že takto to už ďalej nejde!

Na mentálnej odolnosti záleží! Otužilí ľudia trpia menej a kratšiu dobu.

To, ako ďaleko sa v živote odstanete, aký level úspechu dosiahnete, závisí od vašej mentálnej odolnosti.

Ste pripravený byť pokojný, efektívny a šťastný v každej situácii?

Psychická odolnosť je schopnosť zostať pokojný a zachovať si triezve uvažovanie v každej situácii. Ak chcete byť psychicky vyrovnaný, nie je možné použiť jednu techniku na všetky situácie. Potrebné je mať v zásobe set techník, ktoré budete flexibilne používať.

Spoznajte ich. Vytrénujte sa. Buďte psychicky silný. Práve TERAZ.

Práve preto sme pre vás pripravili online tréningový program

 

Kurz MENTÁLNA ODOLNOSŤ – Ako si vybudovať psychickú silu za 3 týždne (tento program ponúkame výhradne pre firmy – manažérov a ich zamestnancov), ktorý je zameraný na posilňovanie kľúčových oblastí, ktoré posilnia vašu mentálnu odolnosť.

 

Program sa skladá z troch jednodňových školení (9,00-12,00 a od 13,00-16,00).

Tréning prebieha v týždňových rozostupoch. Medzi jednotlivými modulmi je týždeň pauza, počas ktorej dostanú účastníci domácu úlohu, pri ktorej majú trénovať prebrané techniky.

 

OBSAH KURZU MENTÁLNA ODOLNOSŤ:

1. MODUL:

AKO ZVLÁDNUŤ VEĽKÉ VÝZVY
Ako prvé sa pozrieme na konkrétne príklady z praxe, kedy mentálna odolnosť pomohla ľuďom ustáť náročné situácie. Zistíte, z akých oblastí sa skladá mentálna odolnosť (budete sa mať možnosť otestovať) a následne sa naučíte základnú techniku prekonávania akejkoľvek výzvy, ktorá stojí pred vami.

 

2. MODUL: AKO ZVLÁDAŤ VYPUKLÉ EMÓCIE

Pozrieme sa na to, na čo nám slúžia emócie. Zistíte, na čo najčastejšie naskakujete, aké sú typické reakcie ľudí pod tlakom a čomu by ste sa mali vyvarovať. Vyskúšate si niekoľko kľúčových techník zvládnutia vypuklých emócií, ktoré vás podržia, keď vás znepokojí (prípadne ´katapultuje´) istá situácia.

Len si predstavte, aké to bude, keď sa už viac nebudete emocionálne žmýkať, ale budete sa vedieť upokojiť (´vycentrovať´) za krátky čas.

3. MODUL: MYSEĽ a TENDENCIE POD TLAKOM

Zvyčajne máte (vedome, podvedome) ciele, ktoré chceme v živote dosiahnuť. Na ceste za cieľmi nás však niečo ťahá späť – ide o vaše tendencie pod tlakom. V tomto module ich odhalíte, vďaka čomu už nebudete viac naskakovať do pascí, ktoré vám bránia dosiahnuť to, po čom túžite.

Ale tu neskončíme. Pôjdeme ďalej. Naučíte sa konštruktívne spôsoby riešenia náročných situácií – budete si mať možnosť osvojiť základné techniky budovania mentálnej odolnosti. Získate prvé nástroje, aby sa vám žilo ľahšie.

4. MODUL: POKROČILÉ TECHNIKY PRÁCE S MYSĽOU

Myseľ je obrovská oblasť. V nasledovnom bloku sa budete mať možnosť oboznámiť s ďalšími technikami práce s mysľou v náročných situáciách – budete pracovať na budovaní vášho vnútorného majstrovstva. Vďaka čomu dokážete zvládať stresové situácie a vyviaznuť z nich s ľahkosťou.

 

5. MODUL: AKO OBJAVIŤ RIEŠENIE V KAŽDEJ SITUÁCII

Častokrát pri zvládaní náročných situácií môžete mať pocit, že vám niečo chýba, aby ste dosiahli cieľ. Niečo, čo ešte nemáte.

To je častý omyl. Často máte všetko, čo potrebujete – len to nevidíte. V tomto bloku sa naučíte techniky objavovania rôznorodých možností riešenia situácie, čo vám pomôže vyjsť z každej situácie, ako víťaz.

 

6. MODUL: SEBADISCIPLÍNA A VYTRVALOSŤ

Veľa ľudí má cieľ. Zaiste aj vy viete, čo máte robiť a predsa to nerobíte. To, na čom ľudia zlyhávajú je sebadisciplína. A preto sa naučíte, akými technikami rozvíjať sebadisciplínu a dosahovať svoje ciele – aby ste boli nezastaviteľní.

Prihlasovací formulár TU

 

ČO ZÍSKATE:

 • Jedinečné know how
 • Zaujímavé úlohy na domácu prácu
 • Možnosť absolvovať koučingové stretnutia a dotiahnuť tému, ktorá vás trápi

Čo získate ako firma?

Paul Stoltz, odborník na Adverzity manažment (AQ = zvládanie tlaku) poukazuje na zaujémavé súvislosti. Veľa firiem potrebuje neustále inovovať. Potrebujú, aby sa vedeli rýchlo adaptovať na prichádzajúce zmeny. A teraz pozoro! Podľa jeho zistení zamestnanci, ktorí prešli tréningom AQ, sa ľahšie adaptovali, menej boli v odbore – preukazovali skok vo svojej pripravenosti a schopnosti prekonať zmenu. Výsledky preukázali dramatické zmeny v redukcii nákladov a demoralizácii prechodu zmenami.

 

REFERENCIE:

Čo o programe povedali tí, ktorí už absolvovali kurz MENTÁLNA ODOLNOSŤ?

 • Skončil sa tréning, ja sa konečne dostávam ku skompletizovaniu materiálov a … chcela som ešte raz- poďakovať. Nielen za všetky materiály, či tipy na knihy.
  Po neuveriteľne dlhej dobe cítim, že je tu nadej. „Nádej“ je slovo ktoré som nevyslovila už strašne dlho.
  Posledné mesiace som sa vysilila, bola som unavená, bez chuti a točila som sa za vlastným chvostom, vzdávala veci.
  Pred týmto kurzom som skúšala jogu, relaxácie a pod – nevydržala som, nepomáhalo. Obrat ale nastal hneď v 3 týždeň tvojho kurzu – príbeh života, vnútorné programy … a začali sa mi vynárať tie správne otázky a tie dobré dôvody, prečo skúsiť veci nastaviť inak.
  Ďakujem za to, že tento kurz vznikol, že som sa mohla zúčastniť, za tu nádej a podporu. Budem sa tešiť spoluprácu aj do budúcna. (Eliška F.)
 • Naučila som sa o spôsoboch ako pracovať so svojou mysľou, blokovať vplyv negatívnych myšlienok a dosahovať ciele. K ťažkým situáciám už nepristupujem takým strachom ako predtým, ale vidím ich skôr ako výzvy, ktoré mi prinesú príležitosť poznať seba, naučiť sa prekonávať takéto situácie a stať sa odolnejšou, a teda zotrvať na svojej ceste za vytýčenými cieľmi.
  Som veľmi spokojná so školením, splnilo ten účel, za ktorým bolo zrealizované. Veľmi oceňujem kombináciu teoretickej a praktickej časti, čo umožnilo nielen sa oboznámiť s existujúcimi technikami na vytrénovanie a udržanie odolnej mysle ale aj ich praktické využitie, a tým ich pochopenie.
  Oceňujem profesionálnosť, objektívny prístup lektora, trpezlivosť vypočuť si názory a vysvetliť, poskytovanie opodstatnenej spätnej väzby bez toho, aby mal účastník pocit krivdy alebo sa urazil. Najmä ma oslovil viditeľný záujem lektora pomôcť účastníkom si osvojiť techniky, a tým vytrénovať a udržať si odolnejšiu myseľ.
  Určite odporúčam uvedené školenie, pomôže každému získať prehľad o technikách, ktoré pomôžu nájsť východisko v náročných situáciách, vyriešiť problémy a tým dosiahnuť kvalitnejší a naplnený život. Naučí človeka prekonávať seba, a tým aj náročné situácie. Už samotný tréning mi dodal pevnejšiu vôľu a energiu prekonávať sa a pracovať na dosiahnutí svojich cieľov a napĺňa ma radosťou a chuťou pustiť sa po ceste za svojimi cieľmi. Sny sa začali postupne stávať realitou a človek môže vyjsť z tohto boja sám so sebou iba ako víťaz. (Zuzana Gregorcová)
 • Čo oceňujem na školení? Školenie mi dalo prehľad možných techník, ich ozrejmenie na praktických situáciách a potvrdenie, že limity sú len v nás samých.
  Na lektorovi oceňujem výbornú prezentáciu, osobný prístup pri riešení konkrétnych situácií.
  Odkaz pre budúcich účastníkov: Je to výborný návod k práci na sebe. Dá vám prehľad možností a techník, ako so sebou pracovať. (Peter Vilem)
 • Celý kurz bol dobre vytvorený, jednotlivé moduly na seba pekne nadväzovali. Aj keď stretnutia boli večer a aj celkom dlhé, nebolo to únavné. Vyzdvihujem ako boli vybrané jednotlivé metódy a nástroje. Lektorka má naštudované rôzne prístupy a vybrala tie, ktoré sa jej v praxi najviac osvedčili. Šíri výbornú energiu, práca v skupine bola zaujímavá a je mi aj trochu ľúto, že sa skončila. Vrelo odporúčam. Každému tento kurz niečo prinesie, keďže techník a metód na prácu z mysľou a každú situáciu je veľa. Určite si vyberie každý. Len ich zapojiť do praxe. (Naďa Švecová)
 • V prvom rade som vďačná, že som sa mohla zúčastniť takéhoto druhu školenia. Dalo mi veľa myšlienok a rád, ktoré mi pomáhajú ľahšie žiť. Vnútorne sa cítim silnejšia. Mám v sebe viac istoty že, ak príde nejaká nepríjemná situácia, problém, niečo, čo ma vytiahne z mojej komfortnej zóny ma tak nerozhádže, lebo už poznám nástroje, ktoré mi pomôžu to zvládnuť. Sú to pre mňa barličky, o ktoré sa viem oprieť. U mňa je to výzva -vyber si svoje ťažké, neodchádzaj z boja, neľutuj sa…Nezmeníš ľudí, situáciu,, zmeníš len uhol svojho pohľadu. Celé školenie mi prinieslo ešte pridanú hodnotu-vnútorný pokoj. (Lenka Hnátová)
 • Zúčastnila som sa školenia Odolná myslel na odporúčanie môjho kolegu, ktorý na základe skúsenosti s Ivanou usúdil, že by v mojej situácii bolo školenie prínosné. Som veľmi rada, že som po vlastných úvahách využila túto možnosť.Moja situácia bola veľmi vážna, až alarmujúca vo viacerých oblastiach. Po dobu 6 týždňov som zistila, že nie všetko je tak zlé ako som to videla ja. Sprevádzanie školením bolo veľmi príjemné a motivujúce. Taktiež skupina účastníkov, s ktorou sme spolu na školení konzultovali a mali väčšinou pozitívne nastavené myslenie. Krok po kroku uvádzam do praxe to čo mi Odolná myslel dala. Ak som mala obdobné školenia tak hlavne kvôli prace, tento krát v tom bolo aj súkromie.Výsledok zdravie, cítiť sa dobre, vitálne, krásne, mať rada samu seba – s týmto poznaním som na začiatku školenia vôbec nerátala.Vrelo odporúčam všetkým, ktorý nevedia, kde začať, alebo kde sa práve nachádzajú, taktiež aj Vám čo si myslíte, že je všetko v poriadku. Držím palce Ivke, kolegom – účastníkom aj Vám čo sa školenia zúčastnite, aby ste mali podobné pocity. (Jana Viznerová)
 • Školenie mi dalo veľa … spoznala som vlastné myšlienky a emócie, nad ktorými som sa nikdy predtým nezamýšľala. Odhalila som mnoho prepojení vlastných pocitov z minulosti, ktoré mňa, a myslím, že asi každého človeka, zasahujú aj v súčasnosti. Veci, ktoré sme sa učili na školení, by mohli byť pokojne zahrnuté už do školských osnov, aby sa nám dostali „do krvi“ čo najskôr :). Myslím, že mnohým ľuďom by v živote pomohli, nielen pri zvládaní svojich emócií. A čo oceňujem na lektorke? Fantastická lektorka! Ivka nás previedla celým školením s ľahkosťou, dávala veľa príkladov z praxe, mnoho skvelých cvičení a veľký priestor na diskusiu. Veľmi oceňujem aj ochotu podeliť sa so zaujímavými materiálmi, linkami, podcastami, ako aj domáce cvičenia, ktoré nás celý týždeň udržiavali „v téme“. (Jana Kotlárová)
 • Od kurzu som očakával prehľad a tréning techník, ktoré by mi pomohli zvládať náročné situácie z osobného ale hlavne pracovného života, ako sú konflikty, časové termíny, rozdelenie a naplánovanie úloh. Kurz výborne naplnil moje očakávania. (Ján Pekár)
 • Školenie mi prinieslo veľké množstvo techník, ktoré ma inšpirovali ako zlepšiť spôsob zvládania stresu. Páčilo sa mi ako bol kurz štruktúrovaný a že v ňom bol systém. Techniky začlenené do praxe mi pomohli lepšie zvládať napätie. Kurz mi pomohol uvedomiť si ako zvládam stresové situácie a ponúkol mi širokú škálu možností robiť to lepšie. Naučila som sa ako sa rýchlo upokojiť, dozvedela som sa veľa zaujímavých informácií o rôznych inšpiratívnych ľuďoch a spoznala som skvelých ľudí, s ktorými sa mi veľmi príjemne komunikovalo. Kurz určite odporúčam každému, kto hľadá nové stratégie ako efektívne zvládať stres a má chuť na sebe pracovať. (Kamila Dropová)
 • Kurz Odolná myseľ mi priniesol veľa podnetov do života. Každé jedno stretnutie bolo obohacujúce. Naučila som sa veľa techník, ktoré nám boli predstavované postupne, a ktoré sme si celý týždeň mohli trénovať, a potom sa zdieľať o tom, ako sa nám darilo, v čom to šlo ľahšie či ťažšie. Boli zostavené veľmi prakticky, boli ľahko pochopiteľné a reálne zapracovateľné do praxe a života. Žiadne suché teórie. Ivanka nám uvádzala veľa príkladov z reálneho života. Pri niektorých aktivitách som si prvý krát uvedomila niektoré svoje nastavenia v mysli, a úžasné bolo, že som sa dozvedela, ako s tým pracovať ďalej. Kurz ma veľmi naštartoval na proces zmeny. Posunul ma o kus ďalej, za taký krátky čas som to ani nečakala. Predčil moje očakávania. Ivanka je z môjho pohľadu profesionálka, robí svoju prácu s nasadením, záujmom, empatiou. Dohliadla na množstvo detailov, a bol to jeden z najlepších kurzov, aké som kedy mala, a to mam stovky hodín výcvikov za sebou. Ďakujem Ivanka. (Lenka Štefáková)
 • 100% odporúčam – Najlepšie a najprínosnejšie školenie, akého som sa kedy zúčastnila (Zuzana Minčátová)
 • Oceňujem praktické príklady na zvládanie tlaku. Lektorka mala jasný a zaujímavý prejav. Výborne prekladala teoretickú časť s praktickou (cvičenia, videá). (Gabriela Beliš)
 • Oceňujem nové tipy a triky. Vidno, že lektorka má dlhoročné skúsenosti s prezentovaním a vedením kurzov. Najlepší tréning v mojom živote, bol príkladom toho, ako má tréning vyzerať. (Barbara Fedor)
 • Oceňujem výborný prístup, kompetentnosť, energickosť školiteľky. Školenie bolo excelentné. Ďakujem školiteľke za skvelé školenie. (Zuzana Mohamadová)
 • Oceňujem pripravenosť lektorky, schopnosť reagovať pohotovo na všetky otázky, rozhľad v danej problematike, celková energia vyžarujúca z osobnosti, prístup. Na školení oceňujem možnosť zamyslieť sa nad danou problematikou, možnosť konzultovať s ostatnými, nové metódy a techniky. (Marta Bindasová)
 • Najväčší prínos pre mňa malo, že to bolo nielen do pracovného života, ale aj do súkromného. Takisto sa mi páčilo, že sme popisovali konkrétne situácie z našich životov (Valéria Halamová)
 • Oceňujem celkový koncept školenia – každá jeho časť bola prínosná. Dúfam, že v budúcnosti budem mať možnosť zúčastniť sa ďalšieho školenia pod vedením tejto lektorky. (Ivana Ferenczy)
 • Oceňujem skutočné príbehy ľudí s ťažkým životným osudom. Lektorka bola otvorená, vytvárala priestor na diskusie, kurz bol vedený hravou formou, na školení vládla pozitívna nálada. (Miroslav Gužiňák)
 • Na kurze sa mi páčili motivačné príbehy zo života – uvedomenie si, že človek môže na základe svojho života ovplyvniť život/y seba a druhých. Na lektorke oceňujem jej vyžarovanie. (Zuzana Závodná)
 • Najväčší význam mali pre mňa téma riešenie problémov – naučiť si stanoviť mikrociele pri riešení problémov a téma sebadisciplína – ako si zvoliť správny systém. Oceňujem praktické príklady zo života, celkovú formu vedenia školenia. (Jana Bakičová)
 • Najväčší význam malo uvedomenie, ako nás ovplyvňujú návyky z detstva, výchova, rodina. Oceňujem príklady zo života. Určite je takéto školenie poučné a prínosné ako pre súkromný život, tak aj v pracovnej oblasti. (Miroslav Zima)

Ste krok od zmeny vášho života…

Prihlasovací formulár TU