Možno aj vy patríte medzi tých, ktorí majú pocit, že neustále za niečím bežia, že neustále plnia len požiadavky svojho okolia – šéfa, partnera, detí, kamarátov. Možno patríte medzi tých, čo v okami zvládnu jednu výzvu a do života im vzápätí skočí ďalšia.

Ako sa z toho nezblázniť? Ako si udržať psychickú silu napriek náročným situáciám?

Ako vznikli kartičky

Pred pár rokmi sme sa zaoberali otázkou, ako je možné, že istí ľudia, napriek tomu, že sa im diali v živote náročné situácie (vyhodenie z práce, rozvody, rozchody, smrť blízkeho) dokázali vzísť z týchto období posilnení. Akoby disponovali nejakou zázračnou schopnosťou.

Pátrali sme po informáciách, preštudovali sme desiatky životopisov, odborných kníh, navštívili rôzne psychologické kurzy zamerané na pomoc klientom … až sa nám po nejakom čase začal ukazovať vzorec, jednotlivé techniky sme si začali všímať čoraz viac. V rôznych knihách figurovali pod rôznymi názvami, no čo je hlavné, pomáhali veľa ľuďom.

Začali sme ich testovať v praxi mi sami, najskôr sme sa o ne delili v rámci našich školení, až sa nám ich v počítači nakopilo toľko, že sme si povedali, prečo nevyhrať tie najlepšie z nich a nepodeliť sa o ne s ostatnými? Veď v súčasnosti veľa ľudí bojuje zo stresom. Spotreba preparátov na pokojný spánok, nervozitu a ukľudnenie medziročne vzrastá. Psychológovia hlásia plné ordinácie. Dokázal by si pomôcť človek aj sám? Je možné, sa samostatne vytrénovať v psychickej odolnosti? Áno, dokonca sme o tom presvedčení.

Zoznámte sa sa adverzitou

Adverzita je schopnosť zvládať tlak.
Týždeň čo týždeň narážame na rôzne situácie, ktoré nás okrádajú o vnútorný kľud. Dokonca niektoré nás vedia znepokojiť a vyviesť z psychickej pohody.
Čo urobíte, ak narazíte na prekážky?
Necháte sa znepokojiť? Spanikárite? Sústredíte sa na problém tak intenzívne, že prestanete fungovať tam, kde je potrebné?

Tlak, prekážky a krízy sú súčasťou našich životov. K tomu, aby sme ich zvládali s väčšou ľahkosťou potrebujeme byť psychicky odolní.
Neexistuje niečo také, ako rodený psychicky odolný človek. Psychickú odolnosť si budujeme postupne počas života – niekedy nás na to spontánne pripraví prostredie, v ktorom sme vyrastali, udalosti, ktorými sme si prešli, inokedy potrebujeme cielene siahnuť po technikách, ktoré nám pomôžu prekonať náročné obdobie.

Čo je zaujímavé – častokrát v krízových situáciách, nie je čas na nácvik techník. Buď v sebe odolnosť máte alebo nie. Situáciu ustojíte, alebo vás zomelie.
Práve preto k vám prinášame Adverzity manažment – 80 techník psychickej odolnosti, na základe ktorých si máte možnosť vybudovať psychickú silu.

Prečo ich vlastniť?

Všetci chceme mať kľudný život. Radi by sme sa vo filme nášho života videli ako silní a odolní hrdinovia, ktorí hravo zvládnu akúkoľvek životnú situáciu. Techniky, aby sa vám to splnilo máte na dosah.
👉 Ak máte zdravie, máte všetko. Všetko ostatné je len otázkou nastavenia mysle.
A o to ide! V každom momente nájsť ten správny uhol pohľadu. Vytvoriť si taký postoj, ktorý nám pomáha dosahovať ciele (a nie nás energeticky ťahať dolu)

👉   Overené u účastníkov našich školení
Všetky techniky sme overovali na našich účastníkoch v rámci školenia Adverzity manažment, resp. Stres manažment. Spokojnosť v rámci školenia Adverzity management dosahovala úroveň 92%!

👉  Pracujete len na tej oblasti, ktorú potrebujete posilniť
Techniky sú rozdelené do šiestich sekcií: Zdroje, Odstup od situácie, Emócie, Myseľ, Pátranie po možnostiach, Vytrvalosť. Tým, že ich máte pri sebe, môžete si vybrať posilňovať len tú oblasť, ktorú aktuálne potrebujete. A čo je dôležité, pracujete tempom, aké vám vyhovuje.

👉  Adverzity manažment kartičky sa ľahko prenášajú
Sú zabalené v plechovej škatuľke, ktorá vám vydrží roky. Kartičky si hodíte do pracovnej tašky a môžete ich premiestňovať medzi prácou a domovom – nech ich máte stále pri sebe, až kým jednotlivé techniky nebudete vedieť automaticky používať.

👉  Dizajnovo je to nádherný kúsok
Častou reakciou po tom, ako naši klienti obdržali kartičky bolo, že sú nádherné. Veď áno, dali sme si záležať na ich dizajnovej stránke … nech pohladia nielen dušu, ale aj oko. A čo viac – sú nádherným a praktickým darčekom pre tých, na kom vám záleží.

Načo sa zbytočne trápiť a znižovať si kvalitu života,
keď existujú nástroje, ako zostať kľudný aj v čase búrok?
Naučte sa čeliť tlaku
a vybudujte si psychickú silu na základe užitočných techník.

IDE O VAŠU KVALITU ŽIVOTA!