3 OTÁZKY, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZORIENTOVAŤ SA V ŽIVOTE

Máte kopu práce a netušíte, kde začať? Chceli by ste vedieť, že každým krokom, ktorým idete, idete správnym smerom? Prajete si zúžiť zoznam úloh na niekoľko dôležitých položiek a zvyšok nechať tak? Chceli by ste pracovať inteligentnejšie, nie ťažšie?

K tomu vám pomôžu nasledujúce otázky. Odpovede na tieto otázky vám pomôžu zorientovať sa, aby ste mohli robiť to, čo chcete, a znovunadobudnúť stratenú radosť zo života.

1. Na čom mi najviac záleží? Kam ma vedie moje srdce?

Len keď si dovolíte robiť to, na čom vám najviac záleží, začnete mať zo svojho života lepší pocit. Položením tejto otázky dáte svojmu SRDCU priestor na rozhovor samého so sebou. Zastavte sa. Počúvajte, čo vám hovorí vaše vnútro. Keď sme vo víre povinností, zahltení všetkým, čo „musíme“ urobiť, často prehliadneme, čo chce naše srdce.

2. Čo naozaj, naozaj chcem robiť? Je toto to, čo skutočne chcem?

Ak je odpoveď „nie“, položte si otázku, čo vás vedie k tomu, že to robíte. Pátrajte po spôsobe, ako to prestať robiť, resp. aspoň zredukovať túto činnosť na minimum. Koľko ľudí mrhá život robením toho, čo nechcú?

Robiť to, čo skutočne chcete, je proces, ktorý začína identifikáciou toho čo chcete, zanechaním vecí, ktoré nechcete robiť a ich nahradením činnosťami, po ktorých túžite. Ako bude čas plynúť, vaším cieľom by malo byť vyvážiť svoj život tak, aby obsahoval viac toho, čo vás napĺňa radosťou.

Otázka ´Čo naozaj chcem robiť? Po čom túži moje vnútro?´ dá vašim snom príležitosť ožiť. Táto otázka má potenciál posunúť váš život novým smerom.

3. Ako sa chcem cítiť?

Ak vám to, čo robíte, neprináša potešenie, je veľká pravdepodobnosť, že ste na nesprávnej ceste. Prečo? Pretože proces zaberie oveľa viac času, než výsledok. Výsledok príde „v momente“. Každý cieľ dosiahneme iba raz a potom je koniec. Cesta za našimi cieľmi je to, čo napĺňa náš život zážitkami. Ak sa počas procesu, „cesty“ necítite dobre, naozaj to stojí za to?

Táto otázka umožňuje vášmu DUCHU ožiť. Dajte si povolenie robiť veci, v ktorých sa cítite dobre. Veď ŽIVOT – je len jeden.