Moje knižné objavy v roku 2017

Kým človek objaví knihu, ktorá ho naozaj posunie ďalej, častokrát sa musí prehrýzť množstvom balastu (viem o čom hovorím, ročne doplním knižnicu približne o sto nových kníh).
Prinášam Vám výber kníh, ktoré ma posunuli ďalej v tomto roku a pomohli mi spestriť školenia a obohatiť účastníkov.

Robert Greene: Majstrovstvo
Častokrát som si kládla otázku: ´Prečo človek s najdlhšou praxou nie je častokrát ten najšikovnejší?´. Prečo je to tak? Odpoveď som našla v tejto knihe, ktorá sa síce dlho číta, no obsahuje množstvo zaujímavých myšlienok.
K01 Majstrovstvo

 

 

 

 

 

 

 

Kategória: Životopisy

David Lagercrantz: Já jsem Zlatan Ibrahimović
Keď sa povie jeho meno, hlavne u mužov častokrát vzbudzuje vyhranené názory: buď ho ľudia milujú, alebo nenávidia. Už mám prelúskaných niekoľko životopisov športovcov – kým niektoré bolo utrpenie čítať (nemali dynamiku a spád), tento životopis sa číta vynikajúco. Našla som v ňom aj množstvo myšlienok, ktoré využívam v rámci tréningov stres či adverzity managementu. Inšpiratívny príbeh človeka, ktorý si vedel vo viacerých situáciách poradiť s nepriazňou života.
K03 Zlatan

 

 

 

 

 

 

 

Lance Armstrong: Môj návrat do života
Keď spomeniem jeho meno na školeniach, niektorí ľudia sú pobúrení. Ja zase zastávam názor, že od každého sa môžeme niečo naučiť (hoci aj zo zlyhaní druhých). ´Môj návrat do života´ je životopis, ktorý sa číta jedna radosť, a zároveň v ňom môžete nájsť veľa zaujímavých myšlienok do zvládania náročných životných situácií.

K04 Lance

 

 

 

 

 

 

Kategória: Zmysel života

Mitch Albom: Utorky s Moriem
Školenia sú krásne tým, že nielen ja odovzdávam know how účastníkom, ale aj oni mi dávajú tipy na rôzne tém. Táto kniha je jednu z nich. Ja ju radím do kategórie ´zmyslu života´. Je to kniha, ktorá opäť pomôže pripomenúť na čom naozaj v živote záleží.

K05 Utorky

 

 

 

 

 

 

 

Wendy Holden: Odsúdení prežiť
Ak radi čítate knihy z prostredia koncentračného tábor, toto je istotne kniha, ktorú sa oplatí prečítať. Popri čítaní objavíte pár tipov, ako zvládnuť stresové obdobie a kniha opäť pripomenie, na čom v živote naozaj záleží (ak by nám okolitý svet, reklamy a trendy chceli nahovoriť niečo iné…).

K06 Odsudeni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

William H. McRaven: Usteľ si Maličkosti, ktoré môžu zmeniť váš život… a možno aj svet
McRaven sa pohyboval vo vojenskom prostredí. Čo sa človek môže naučiť z vojenských tréningov? Dosť veľa!
Ide o krátke zaujímavé kapitoly, ktoré v sebe skrývajú ponaučenia. Podľa mňa je určená nielen pre dospelých – my si ju čítame spolu s deťmi a vysvetľujeme jednotlivé myšlienky … a nikdy sa nevedia dočkať, kedy prejdeme na ďalšiu kapitolu.

K07 Usteľ si

 

 

 

 

 

 

Kategória: Lektorstvo

A ak čakáte aj na knihy, ktoré priamo môžete použiť pri lektorskej práci, istotne dávam do pozornosti všetky diely Zlatého fondu hier I.-IV. (od rôznych autorov), kde môžete načerpať inšpirácie na hry, ktoré sa dajú použiť v školeniach.
K07 Zlaty fond her

 

 

 

Jacqueline Stewart, David Couper: Vyřešeno! 40 aktivit pro řešení obtížných situací
Vynikajúca kniha, z ktorej môžete čerpať do tréningov manažérskych zručností, komunikácie, konfliktov. Až sa čudujem, že v lektorských kruhoch nie je až taká známa.

K08 Vyreseno

 

 

 

 

 

Želám Vám príjemné čítanie a verím, že aj na základe týchto kníh sa Vám bude žiť ľahšie a budete prínosom pre druhých. A ak máte tip na knihu, ktorá posunula Vás, sem s ním :)